Menu Zavřeno

Jaká je moje definice SEO?

Přesně takhle jsem reagovala na manželovu pobídku, že by to chtělo taky kvalitní SEO, když už máme (pak se tedy opravil na máš – měl štěstí) ten skvělý web (aby se taky nezapomněl pochválit, že ano). Prý by možná nebylo od věci do toho investovat. Možná nebylo, ale to v tu chvíli neměnilo nic na tom, že jsem pořád ještě nevěděla, o co jde.

Tušila jsem, že ta třípísmenná zkratka ukrývá cosi anglického. Koneckonců, skoro všechny zkratky dnešní doby mají s tímhle jazykem, co dočinění. A já čím dál víc lituju, že jsem si právě angličtinu ve škole nezapsala. Se svou ruštinou, navíc velmi chabou, díru do světa neudělám. A přitom bych si kolikrát tak ráda povídala, to když jsme třeba čirou náhodou po delší době na dovolené. Inu, mám smůlu, komunikace rukama nohama nebaví nejen mě, ale ani toho, s kým bych se měla dorozumět.

A proč zrovna SEO?

Zpátky k webu. Otázkou v nadpisu mimochodem pokračovala naše konverzace. Když už jsem rozklíčovala význam téhle zkratky (pokud by tu snad byl někdo, kdo neví, o co jde – o čemž silně pochybuju, protože mám pocit, že jsem byla poslední, kdo o existenci téhle zkratky neměl donedávna ani páru), jedná se o optimalizaci pro vyhledávače.

Přiznám se, že když mi manžel tehdy řekl význam, moc mi tím nepomohl. Vůbec jsem nevěděla, co si pod (pro mě) tak obecným pojmem představit.

Aby tvůj web našli

Následovala tedy přednáška (dlouhá přednáška, protože pochopit napoprvé se mi to nepodařilo) o významu tohoto pojmu. Celý přepis sem rozhodně dávat nebudu, protože by z toho nebyl článek, ale rovnou román. Pokud jsem to správně pochopila (a rovnou prosím případné rejpaly, aby se zdrželi komentářů, protože si tím nejsem vůbec jistá), jde v podstatě o to, aby vyhledávače můj web rychleji a snadněji našli. Tím, že ho umístí do lepších pozic ve vyhledávání se stránkám zvýší návštěvnost a já budu mít o pár klientů víc. Pokud by tu snad byl nějaký fajnšmekr, který by se chtěl dozvědět víc, posílám nějaké tipy na články – třeba TADY, nebo TADY.

Nesmíte se mi divit, že jako netechnický typ těmhle věcem nejen nevěřím, ale taky nerozumím a mám k nim, abych pravdu řekla, trochu odpor, nebo chcete-li nechuť.

Investovat, nebo ne?


A taky se mi nemůžete divit, když napíšu, že jsem do toho investovat nechtěla. Opět, nikoho neodrazuju a ani si nedovolím polemizovat, jestli to efekt má, nebo ne. Vím ale, že když jsem ještě před časem neměla ani páru o tom, jak ovládat web, nebo snad že bych vůbec nějaký web měla a mohla mít, jsou úvahy o tom, zda investovat do optimalizace trochu mimo mísu.

Stručně řečeno, momentálně jsem pyšná, že jsem konečně taky trochu víc profi (díky, Martine) a nehodlám nic měnit. Přece jen, těch změn – a to je mám obvykle ráda – už bylo trochu moc. A možná opět nejsem ten správný typ a jak by řekl můj muž, nemám drive, ale mně to, co mám, zatím bohatě stačí.

Mám několik (pro někoho možná pár) objednávek do měsíce, ale přitom se můžu věnovat synovi, který mě potřebuje, a přiznejme si to, ještě dlouho potřebovat bude. O to mi šlo.

Možná mu dám za pravdu

Možná dám svému muži za pravdu a časem opravdu budeme (ano, budeme, protože já bez něj nejen v tomto už ani ránu) tímto směrem investovat. Je to dost možné. Zatím se ale raduji z toho, co mám. Vy byste měly taky. A pokud vás snad už dosavadní život netěší, je na čase něco změnit. Já jsem toho důkazem.

Nezapomínejte, že nikdy není pozdě začít něco, o čem jste možná celý život snily. Dokonce ani tehdy, když o tom vůbec nic nevíte. Každá možná nemá doma takového manžela jako já, uznávám. Ale zkusit, jak už tu mnohokrát padlo, se má všechno. Tak hurá do toho!

Potřebujtete radu, vysvětlení, nebo již máte na mysli konkrétní zadání? Zadejte svůj email do boxíku níže a my se vám obratem ozveme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *